Якось в юності повертався електричкою додому. В тамбурі кілька гопників грабували й били підпилого пасажира. Це продовжувалося хвилин десять, може, більше... — всі стиха перемовлялися між собою, позирали на прямокутні темні віконця висувних дверей, де тільки мелькотіли руки-ноги, й долинали крики про допомогу.
Зрештою, якась жінка скочила на ноги, повернулася обличчям до вагону й вигукнула:
— Тут є мужики?!
На якусь мить в вагоні запанувала тиша, потім хтось із чоловіків підвівся, за ним другий, третій... Зрештою, майже всі чоловіки в вагоні стали на ноги й вийшли в прохід між сидіннями. Роль лідера на себе взяв, пам’ятаю, літній чоловік у коричневій шкіряній куртці. Видно, майстер з авіазаводу, що повертався після зміни додому.
У проході довго не затримувалися, відкрили двері тамбуру й швидко навели там порядок.
Пам’ятаю жалюгідне обличчя одного з гопників, який щось скиглив у кутку. Їх особливо й не били. Майстер у шкіряній куртці для годиться дав пару раз по зубах. Гопники не чинили опору, не махали руками й ногами, — збилися в куток тамбуру, хоча реально готові були з ними битися чоловік два-три з кількох десятків, хто вийшов тоді в прохід. Як тільки побачили скількох чоловіків, одразу ж стали смирними.
Міліції поруч не виявилося (коли потрібні, завжди їх нема), в’язати гопників, кудись везти й здавати не було можливості та й сенсу. Вони розбіглися, як тільки автоматичні двері електрички розкрились на черговій зупинці.
Гроші хлопцю повернули. Посадили на сидіння в салоні й утерли сльози й кров. Й усі доїхали, куди було потрібно кому, в спокої й порядку.
Згадую про цей епізод на тлі останніх подій на Майдані й думаю, що тоді в електричці все могло бути й інакше.
Чоловіки могли встати, зібратися біля дверей тамбуру й почати обговорювати ситуацію. Кожен, хто претендував на роль лідера, або ж хотів покрасуватися перед коханою, що продовжувала сидіти біля вікна, став би говорити своє й пропонувати план дій. Промови тривали б без кінця. Хоча насправді кожен побоювався виставитися наперед, мало чого, раптом у тих ножі. Зрештою, зійшлися б на тому, щоб зажадати від гопників припинити хуліганити, а якщо не допоможе, заблокувати вхідні двері. Пошукати підтримки в сусідніх вагонах і по-можливості знайти когось з міліціонерів, хоч би й з паспортного столу. Гопники, відчувши слабкість, почали б уже самі лізти в пузир. Минав би час, люди потихеньку б виходили на своїх станціях, й бажаючих навести в тамбурі порядок усе б меншало. І закінчилось би тим, що тим, що гопники самі б уже зайшли в салон, побили б і пограбували пасажирів, що залишилися.
До чого я веду?
До того, що набридли вже промови на Майдані.
У неділю серед сотень тисяч людей я відчув себе серед Громади, яка зібралася, щоб навести лад у цій державі. Натомість довелося вислуховувати промову за промовою.
У той час, як тривали промови, «Беркут» на Банковій по-звірячому бив протестувальників, журналістів, лікарів «швидкої», нищив приміщення Спілки Письменників. На тлі багатотисячного «Банду геть!», що потужно доносилося з Майдану, «пєрнатиє» били ногами людей, кричали: «На колени, мразь!», ставили ноги на голови непритомних людей і фотографувалися.
Мені соромно за те.
"Беркут" вочевидь не боявся тисяч людей, які могли б розчавити його, так що пір'я з асфальту довелося б відшкрібати.
Як кілька гопників у тамбурі електрички не бояться кількох десятків чоловіків у салоні, які замість того, щоб разом узяти й поставити їх на місце, виголошують промову за промовою.
-
Вітаю вас!
Пропоную відпочити трохи. Коли вже надто переймають життєві негаразди й роздратовують новини, ми з сім’єю сідаємо на велосипеди й їдемо в ліс. Дерева й свіже повітря… — й життя видається інакшим.
У цьому блозі ви знайдете нотатки про природу й тварин, історичні розвідки тощо.
Опублікував тут і прозові твори, зокрема, перші частини романів “Енелодром” і “Телеграма”. Вибрані нотатки
-
Клінічна смерть динозавра
-
Голос трави
-
Курячий страх
-
На Андріївському узвозі
-
Час мухоморів
-
Лісовий цуцик
-
Між електричкою, полем і небом
-
Чи живуть крокодили в калюжі на дорозі
-
Хрущі
-
Рання весна в лісі
-
Перше квітня
-
Вечір з гіпсовою замазкою, завірюхою за вікном і лаунжем
-
Зимово-лісовий сюр
-
Танув торішній сніг...
-
Роздоріжжя
-
Не страхітливий зовсім намет
-
Погляд з неба
-
Пізнього-пізнього вечора
-
-
Історія
Політика
Архів
Категорії
Позначки
- Великдень
- Змієві вали
- Майдан
- Народне віче
- Тимошенко
- Янукович
- археологія
- бісер
- велосипед
- весна
- вужі
- гриби
- дорога
- жаби
- жуки
- зима
- квіти
- колорадський жук
- комахи
- коти
- ліс
- лісова дорога
- літо
- ностальгія
- озеро
- осінь
- повноводдя
- поле
- прадавня історія України
- прибудова
- прибульці
- протест
- птахи
- революція
- смерть
- сніг
- спогади
- ставок
- сумно
- тварини в лісі
- черепаха
- чорний дятел
- чорний кіт
- шпаки
- євромайдан
Світлини
дуже гарна аналогія, але якби «беркут» змели, як ви виразились, щоб аж «пір'я з асфальту довелося б відшкрібати», то була б війна і загинули б тисячі мирних людей... хоча в чомусь ви праві — промови вже геть набридли
Не думаю, що була б війна. Чи навіть бійка. Пам’ятаю, на другий день Померанчевої революції ми теж ходили під АП. Людей там було кілька десятків тисяч, і ніякий «Беркут» не висунувся з-за щитів. І зараз можна було б, принаймні, захистити й не дати забрати людей, яких били й кілька годин примушували лежати на землі, в той час, як поруч кількасот тисяч чоловік кричали гасла.