На лісовій дорозі вирізняється рухлива барвисно-чорна пляма. Встигаємо вчасно загальмувати: це мухи, жуки-могильники й усіляка інша живність, яка зібралася на святковий банкет з приводу смерті жаби.
Можливо, це останки того жабиська, яке повесні, як тільки зійшов сніг, ми виявили неподалік у піщаній ямі. Талі води промили в ямі стрімкі й прямовисні стіни, й не залишили жабі шансів на порятунок. Якби не трапилися ми й не простягнули гілочку.
Однак природі не притаманне співчуття.
Жила собі жаба й поживала, й винищила за свій короткий вік незлічену кількість комарів й усіляких інших комах.
Чи думала вона про смисл життя? Чи милувалася природою, чи насолоджувалася співом птахів?.. Навряд. Вона й світ сприймала не таким, яким сприймаємо його ми. Не було в ньому пронизливо-блакитного неба, густих крон сосен, що поволі ходять туди-сюди в поштовхах вітру, не було озер талого снігу й лісових доріг. А було холодно чи тепло, волого чи сухо, голодно чи ситно. Був шорсткий пісок, волога трава й щось гаряче й сліпуче з неба. Були різні об’єкти довкруг і знання того, як треба себе поводити по відношенню до них. Були гаряче-червоні... поживні... — плями, — й був язик, спроможний до них дістатися. Й ще було щось велике й рухливе... загрозливе... — від чого належало сховатися, заритися лапками в пісок. І ще солодке стрекотіння... й манливий запах... — самиці чи самця.
Це був жаб’ячий світ, який відрізнявся від світу людського, але був самодостатнім і насиченим... — і не нам, людям, судити, чи має він меншу цінність для Бога, чи більшу... — як і взагалі, чи має щось в очах Бога більшу цінність, чи меншу.
Можливо, й наш, людський, світ з точки зору іншопланетян є обмеженим... примітивним... — можливо, й думки наші й бажання видаються їм убогими. Але ми живемо в ньому, як живемо, й іншого світу не знаємо.
Бо що значить «убогий»?.. Це той, хто «у Бога». Хто живе з Богом і лиш на Нього сподівається.
Хто має можливість у думках і молитвах звернутися до Бога й бути почутим.
Хто має з Ним контакт.
Який іншопланетяни вже давно втратили...
Тому вони й присутні на цій планеті? Намагаються через посередництво людей віднайти контакт з Богом, поновити його для себе й своїх цивілізацій?..
Ехе-хе...
Одне слово, жила собі жаба, стрибала по лісові й комашок ловила, — аж поки не потрапила під людський чобіт чи колесо автомобіля.
Й припилося її життя.
Й продовжується в житті жуків-могильників і мух, й мурашок, — усіх, хто живе в лісі за рахунок її смерті. Як жаба жила за рахунок смерті комарів і мух.
P.S. В інтернеті вирахували жуків. Ними виявилися: ablattaria laevigata (аблаттарія згладжена), nicrophorus investigator (могильник-дослідник), aclypea opaca (матовий мертвоїд). Мух не вираховували. Обійдуться.
-
Вітаю вас!
Пропоную відпочити трохи. Коли вже надто переймають життєві негаразди й роздратовують новини, ми з сім’єю сідаємо на велосипеди й їдемо в ліс. Дерева й свіже повітря… — й життя видається інакшим.
У цьому блозі ви знайдете нотатки про природу й тварин, історичні розвідки тощо.
Опублікував тут і прозові твори, зокрема, перші частини романів “Енелодром” і “Телеграма”. Вибрані нотатки
-
Клінічна смерть динозавра
-
Голос трави
-
Курячий страх
-
На Андріївському узвозі
-
Час мухоморів
-
Лісовий цуцик
-
Між електричкою, полем і небом
-
Чи живуть крокодили в калюжі на дорозі
-
Хрущі
-
Рання весна в лісі
-
Перше квітня
-
Вечір з гіпсовою замазкою, завірюхою за вікном і лаунжем
-
Зимово-лісовий сюр
-
Танув торішній сніг...
-
Роздоріжжя
-
Не страхітливий зовсім намет
-
Погляд з неба
-
Пізнього-пізнього вечора
-
-
Історія
Політика
Архів
Категорії
Позначки
- Великдень
- Змієві вали
- Майдан
- Народне віче
- Тимошенко
- Янукович
- археологія
- бісер
- велосипед
- весна
- вужі
- гриби
- дорога
- жаби
- жуки
- зима
- квіти
- колорадський жук
- комахи
- коти
- ліс
- лісова дорога
- літо
- ностальгія
- озеро
- осінь
- повноводдя
- поле
- прадавня історія України
- прибудова
- прибульці
- протест
- птахи
- революція
- смерть
- сніг
- спогади
- ставок
- сумно
- тварини в лісі
- черепаха
- чорний дятел
- чорний кіт
- шпаки
- євромайдан
Світлини