Коли за часів Кучми взялися щовечора вимикати світло, не залишалося нічого іншого, як виходити надвір і прогулюватися туди-сюди під темним, часто зоряним, небом.
Гамірливий і нав’язливий телевізор ще тримав якийсь час, я знервовано ходив по двору, позирав на темні вікна будинків і чекав, що зараз, ось зараз вони переможно займуться яскравим світлом і звідкись залунає музика, — але минали хвилини й десятки хвилин, я поволі врівноважувався, зоряне небо трималося наді мною, — й звідкись, здавалось би нізвідки, починали виникати думки на різні теми.
Й коли зрештою з’являлося світло, бувало, й не біг одразу вмикати телевізор.
Зоряне небо невідступно трималося наді мною.
Відтоді з’явилася звичка пізно ввечері виходити на вулицю, прогулюватися туди-сюди й думати про всіляке-різне. Узагалі-то я захоплююся астрономією з дитинства й знаю, що на небі є й чого бути не може. Бачу не безладний розсип зірок, а сузір’я, й можу сказати, як називаються найяскравіші. Коли помітив яскраву зірку, якої не повинно бути на тому місці, знаю, що то планета, якщо зірка рухається, — супутник. Якщо вона ще й блимає різнокольовими вогнями — літак. Й аж ніяк не «енело».
Чогось такого, що можна було б однозначно віднести до «енело» не бачив, скільки не вдивлявся. Під час грози якось була кульова блискавка. Спостерігав полярне сяйво. Останнім часом ввечері над видноколом на північному сході стали появлятися й безладно рухатися яскраві червоні вогники… — хтось запускав «китайські ліхтарики».
До останнього часу нічого такого не бачив…
А тут якось пізно ввечері сидів, щось писав, вийшов на вулицю перекурити й звернув увагу на дві яскраві зірки в південній частині неба, одна трохи вище іншої, — потім між ними з’явилася цівочка світла й зірки поволі згасли.
Не зірки й не супутники… — щось інше. Й навіть не «китайські ліхтарики».
«Привіт», подумав я.
Що цікаво, споглядав абсолютно спокійно. Бажання кудись бігти й комусь розповідати не було зовсім. Допалив цигарку, повернувся до себе в кімнату й продовжив писати.
Куди бігти, кого й у чому переконувати?
Що звідкись з неба (з космосу, з «тонкого» світу) хтось стежить за нами?.. — я в тому й не сумнівався ніколи.
Відтак я ліг спати.
Лежав на прохолодному простирадлі, дивився поперед себе в темряву й розрізняв важкі обриси шафи… сірий прямокутник привідкритого вікна… темну щілину кватирки… — й не боявся, що зараз над ліжком виматеріалізуються напіврозорі силуети прибульців з великими… розкосими очима й заберуть тебе кудись… куди не хочеться…
Нема чого боятися, якщо знаю, що я сам — прибулець.
-
Вітаю вас!
Пропоную відпочити трохи. Коли вже надто переймають життєві негаразди й роздратовують новини, ми з сім’єю сідаємо на велосипеди й їдемо в ліс. Дерева й свіже повітря… — й життя видається інакшим.
У цьому блозі ви знайдете нотатки про природу й тварин, історичні розвідки тощо.
Опублікував тут і прозові твори, зокрема, перші частини романів “Енелодром” і “Телеграма”. Вибрані нотатки
-
Клінічна смерть динозавра
-
Голос трави
-
Курячий страх
-
На Андріївському узвозі
-
Час мухоморів
-
Лісовий цуцик
-
Між електричкою, полем і небом
-
Чи живуть крокодили в калюжі на дорозі
-
Хрущі
-
Рання весна в лісі
-
Перше квітня
-
Вечір з гіпсовою замазкою, завірюхою за вікном і лаунжем
-
Зимово-лісовий сюр
-
Танув торішній сніг...
-
Роздоріжжя
-
Не страхітливий зовсім намет
-
Погляд з неба
-
Пізнього-пізнього вечора
-
-
Історія
Політика
Архів
Категорії
Позначки
- Великдень
- Змієві вали
- Майдан
- Народне віче
- Тимошенко
- Янукович
- археологія
- бісер
- велосипед
- весна
- вужі
- гриби
- дорога
- жаби
- жуки
- зима
- квіти
- колорадський жук
- комахи
- коти
- ліс
- лісова дорога
- літо
- ностальгія
- озеро
- осінь
- повноводдя
- поле
- прадавня історія України
- прибудова
- прибульці
- протест
- птахи
- революція
- смерть
- сніг
- спогади
- ставок
- сумно
- тварини в лісі
- черепаха
- чорний дятел
- чорний кіт
- шпаки
- євромайдан
Світлини
Як завше, чудово! Хоч, з огляду на деякі останні знання матеріального світу(документальний цикл російського РЕН-ТБ -"Секретные территории" та ін.), не завжди беззаперечно. Але це так, до слова. Загалом же, так тримати! А.Ц.
Я ще був маленьким коли світло вечорами вимикали... але пам'ятаю це, тоді завжди лампу гасову запалювали батьки та казки розказували мені)))) Гарні спогади)
\\А зоряне небо прекрасне... колись частенько дивився і гадав чи спостерігає там хтось за нами, чи ми одні такі що вдивляємось у небо...)
А, може, прибульці вдивляються в зоряне небо з нашої планети? 🙂