Часто сниться рідне селище, й сниться Київ, — в тому числі Печерськ і Маріїнський парк, з якими чимало чого пов’язане в житті. Уві сні все видається не таким, як насправді. На місці парку — дикі хащі, а з метро «Арсенальної» веде крутий, і небезпечний ескалатор, — й десь там, під землею, знаходиться напівпорожня станція, звідки зрідка й кудись, невідомо куди, відходить поїзд з одним вагоном.
Й зараз, коли потрапляю в революційний Київ з постапокаліптичними барикадами й заставами, здається, що опиняюся в напівсні.
Пам’ятаю, як майже місяць тому піднявся з-від барикади на Інститутській до «високого» виходу з метро «Хрещатик», — й пішов далі. Бокові вулиці були перегороджені пустими автобусами. Падав легкий сніг, людей ставало все менше. Траплялися лиш поодинокі групи майданівців з прапорами. Територія довкруг була чужаою й небезпечною. Здається, в будь-який момент з підворіття могли вискочити менти чи «тітушки».
Нарешті дістався до місця, де з-від Інститутської відходив Кріпосний провулок. Там розташовувалася дальня застава. Вулицю перегороджував видовжений білий намет, поруч з розташовувалися в ряд кілька армійських наметів. Прямо на дорозі лежали дерев’яні щити, стояли бочки, в яких горіли дрова. Всюди здіймалися синьо-жовті прапори. Кілька десятків чоловік, серед яких — жінки й навіть діти, походжали туди-сюди, розмовляли й грілися біля бочки.
Відчуття іреальності не залишало мене. Життєва логіка стверджувала, що хиленькі барикади аж ніяк не захистять від нападу, й кілька десятків людей не зможуть хоч би якось протидіяти бійцям в чорних шоломах, зі щитами й кийками, — але логіка сну заперечувала: застава ж стоїть! І люди ж протидіють!..
По Кріпосному провулку повернув на Грушевського.
Я гарно знаю це місце на Печерську між Верховною Радою й метро «Арсенальна». На лавочці в Маріїнському парку писав було матеріали з парламенту й диктував у редакцію з телефону-автомата біля Будинку офіцерів. Тут же поруч знаходилася редакція журналу «Вітчизна», де мала вийти моя повість. Якось навідався туди, переконався, що все гаразд, й усе в житті було чудово, — й відтак сидів на лавочці в Маріїнському парку й пив пиво, як раптом з дерева відвалилася важкелезна гілка й упала прямо на мене. Лавочка — в друзки, а мені — нічого. Тільки трохи лікоть подряпало. Я став на ноги й, не озираючись, пішов алейкою далі...
Зараз же вулиця Грушевського була перегороджена автобусами й барикадами з лавочок, й навпроти Будинку офіцерів прямо на проїжджій частині революційні хлопці грали в футбол. Сніг з вулиці не прибирався, проте був добряче вже вигарцьований ногами. Поруч з динаміка лунала весела народна пісня. Кілька чоловіків і жінок запально танцювали в колі й, здавалося, нічого не бачили довкруг.
За автобусами теж виднілися синьо-жовті прапори, але траплялися серед них і сині партії регіонів, — тож це була вже «ворожа» територія. Тож майданчик, на якому веселився революційний люд, як віддалений бастіон світлих сил, глибоко вклинився в територію, яку контролюють темні сили: беркутівці й тітушки.
Дістався до проходу між секціями огорожі, проминув, — і пройшов уперед по алейці Маріїнського парку. Довкруг теж були прапори й люди, й темні спини, — й раптом зрозумів, що перебуваю на ворожій території.
Стало якось прохолодно на душі й боязко.
Повз мене пройшов загін «Беркуту», ряд в ряд, а за ним, — як вівці під охороною, — кілька сотень людей у синіх накидках. Видно, переганяли з одного мітингу на другий.
Однак примусив себе пройти ще далі, аж до огородженого загону, заповненого людьми в капюшонах, звідки доносилося: «Ну что ж, друзья, вот наш черед, да будет сталь крепка!..» — й по тому розв’язно-пацанським голосом: «Дарагіє сагражданє!» — й відчув, що не можеш більше втриматися тут, розвернувся й, затамувавши подих, — повз групи тітушок — відступив до своїх.
Через парк і тротуар, аж до проходу в куценькій барикаді, — туди, де лунала весела музика, грали в футбол, — й легше дихалося.
Хотілося заплющити очі, — розплющити, — й проснутися.
-
Вітаю вас!
Пропоную відпочити трохи. Коли вже надто переймають життєві негаразди й роздратовують новини, ми з сім’єю сідаємо на велосипеди й їдемо в ліс. Дерева й свіже повітря… — й життя видається інакшим.
У цьому блозі ви знайдете нотатки про природу й тварин, історичні розвідки тощо.
Опублікував тут і прозові твори, зокрема, перші частини романів “Енелодром” і “Телеграма”. Вибрані нотатки
-
Клінічна смерть динозавра
-
Голос трави
-
Курячий страх
-
На Андріївському узвозі
-
Час мухоморів
-
Лісовий цуцик
-
Між електричкою, полем і небом
-
Чи живуть крокодили в калюжі на дорозі
-
Хрущі
-
Рання весна в лісі
-
Перше квітня
-
Вечір з гіпсовою замазкою, завірюхою за вікном і лаунжем
-
Зимово-лісовий сюр
-
Танув торішній сніг...
-
Роздоріжжя
-
Не страхітливий зовсім намет
-
Погляд з неба
-
Пізнього-пізнього вечора
-
-
Історія
Політика
Архів
Категорії
Позначки
- Великдень
- Змієві вали
- Майдан
- Народне віче
- Тимошенко
- Янукович
- археологія
- бісер
- велосипед
- весна
- вужі
- гриби
- дорога
- жаби
- жуки
- зима
- квіти
- колорадський жук
- комахи
- коти
- ліс
- лісова дорога
- літо
- ностальгія
- озеро
- осінь
- повноводдя
- поле
- прадавня історія України
- прибудова
- прибульці
- протест
- птахи
- революція
- смерть
- сніг
- спогади
- ставок
- сумно
- тварини в лісі
- черепаха
- чорний дятел
- чорний кіт
- шпаки
- євромайдан
Світлини
Як завжди точно і смачно! Відчувається рука майстра.Десь читав, що майданні активісти мають намір видати Збірку кращих віршів і прози Революції. Гадаю, твоїм образкам з Майдану там би знайшлося місце...